09
Юни 2022
ГОДИШНО ОБЩО СЪБРАНИЕ НА СБА 2022
На 7 юни в Националния дворец на децата в гр. София се проведе Годишното Общо събрание на СБА.
На събранието, председателят на СБА – инж. Емил Панчев представи отчета за дейностите на Съюза за 2021 г. и Годишния финансов отчет с основните приоритети за развитие за 2022 – 2023 г.
Бяха обсъдени предложени промени в Устава на сдружението, отчетите на СБА, както и текущи проблеми. Взеха се и съответните решения по дневния ред на събранието.
Присъстващите на събранието делегати бяха поздравени от директора на Националния дворец на децата г- жа Татяна Досева.
Категории
СБАПътна безопасностКампанииЗастрахованеФИАЛюбопитноПриложно колоезденеЗакониПътна полицияИАААКазусиСъветиСБА в медиитеПозицииТехнологииТест драйвАвтомобилиПътуванеПоследни публикации
На 13 юни 2026 г. се проведе финалът на „Най-добър млад шофьор на България“ 2026 г.
През май FIA публикува резултатите от нов доклад, подкрепен от фондацията на FIA, разкриващ икономическите и обществените ползи от личните превозни средства.
Делегация на СБА, водена от председателя - инж. Емил Панчев, взе участие в отпразнуването на 120-годишнината на Хърватския автомобилен клуб (HAK) в Загреб на 3 юни 2026.