01
Август 2022
През изминалия съботен ден по време на специализирана полицейска операция на автомагистрала "Европа" е заснет автомобил, движещ се с 254 км/ч. при максимално разрешени 110 км/ч. Нарушението на водача е било установено с мобилно техническо средство в хода на акцията.
Припомняме, че преди няколко седмици на същата магистрала, друг шофьор беше хванат да шофира с 229 км/ч.
Глобата за това безотговорно шофиране извън населено място е: За превишаване над 50 км/ч. – глоба 600 лв., като за всеки следващи 5 km/h превишаване над 50 km/h глобата се увеличава с 50 лв.
СБА Ви съветва да спазвате разрешената скорост за движение по пътищата и да не рискувате своят живот, както и на останалите участници в движението!
Категории
СБАПътна безопасностКампанииЗастрахованеФИАЛюбопитноПриложно колоезденеЗакониПътна полицияИАААКазусиСъветиСБА в медиитеПозицииТехнологииТест драйвАвтомобилиПътуванеПоследни публикации
ГТП пунктът в СБА Лозенец - София, няма да работи на 24.03.2023 г.
Берлин ядоса европейските си партньори след като блокира важно споразумение за пътя към нов вид мобилност на Стария континент.
Днес автомобилът е важен елемент от качеството на нашия живот, който осигурява повече от 70% от човешката мобилност. Даже и в малка България всеки трети човек ползва автомобил.