07
Май 2015
С решение на Общото събрание на ООН, периодът от 4 до 10 май 2015г. е обявен за Трета глобална седмица за пътна безопасност.
Мотото на обявената седмица е "Спаси живота на децата".
За периода от 4 до 10 май 2015г. в Националната програма на МВР и Държавната агенция за закрила на детето е заложено провеждането на национално ниво на дейности и мероприятия, целящи повишаване сигурността на децата на пътя.
СБА ще вземе участие в програмата чрез своите поделения в София и страната с демонстрации по приложно колоездене и други подходящи прояви в сътрудничество и координация по места със структурите на МВР /КАТ - Пътна полиция/ и ДАЗК.
СБА организира по места предоставянето на безплатни технически консултации и полезни съвети за техническото състояние и подготовката на МПС за експлоатация през предстоящия летен сезон. Сред другите мероприятия по повод обявената кампания са включително състезания по приложно колоездене, викторини по БД, беседи, провеждането на Национална ученическа викторина по БД "Да запазим децата на пътя" в община Челопеч 12-19.05.2015г. и други.
Категории
СБАПътна безопасностКампанииЗастрахованеФИАЛюбопитноПриложно колоезденеЗакониПътна полицияИАААКазусиСъветиСБА в медиитеПозицииТехнологииТест драйвАвтомобилиПътуванеПоследни публикации
Пунктът на "ДЕКРА Аутомотив" ЕООД извършва прегледи на членове и абонати на СБА, като партньор на Съюза.
По традиция кампанията ще се проведе на територията на цялата страна и е насочена към безопасността на шофьорите и пешеходците през студените месеци.
Тъй като информацията е разпокъсана във времето - обобщаваме всичко, което се промени и влезе в сила в следващите редове.