09
Юни 2020
Автомобилната федерация на България (АФБ) направи корекции, допълни и уточни датите на състезанията през тази година. Така новата версия на Календар 2020 вече е достъпна на официалния уебсайт на АФБ. В него в рамките на 25 уикенда са предвидени 35 състезания.
Това не се е случвало досега, но ситуацията е необичайна. Сезонът за автомобилните надпревари също не е естествен. Стартът му е с авто-крос Челопеч този уикенд - 13 и 14 юни. Ще има 14 "натоварени" уикенда до Никулден. Тогава в Бургас приключва автомобилния сезон. Предвиждаха се 19 състезания. Но с добавените кръгове от шампионатите на Драг и Гимхана, общият брой скача с още 16.
Категории
СБАПътна безопасностКампанииЗастрахованеФИАЛюбопитноПриложно колоезденеЗакониПътна полицияИАААКазусиСъветиСБА в медиитеПозицииТехнологииТест драйвАвтомобилиПътуванеПоследни публикации
Очевидно темата за пътната безопасност дълго ще присъства във всекидневието ни. Поне, докато се научим да шофираме безопасно, спазвайки законите.
Делегацията на СБА проведе ползотворни срещи с президента на ФИА и ръководители на отдели и комисии във федерацията.
В продължението на статията ще Ви обясним, как да паркирате "успоредно". Нещо, което притеснява водачите най - много.