12
Септември 2024
Председателят на Съюза на българските автомобилисти (СБА) инж. Емил Панчев се срещна с нейно превъзходителство г-жа Андреа Икич – Бьом, посланик на Република Австрия в България.
На срещата освен нейно превъзходителство, г-жа Икич – Бьом и г-н Панчев, присъстваха и г-жа Антония Бийрбаумер – зам. ръководител на мисията и Министър – съветник и г-н Марио Нецов – ръководител организационна и международна дейност в СБА.
Беше обсъдена ситуацията с дългото чакане на сухопътните граници и Шенген, както и инициативите и кампании на СБА по пътна безопасност, към които беше проявен интерес за евентуално възможно сътрудничество между посолството на Австрия и СБА.
Категории
СБАПътна безопасностКампанииЗастрахованеФИАЛюбопитноПриложно колоезденеЗакониПътна полицияИАААКазусиСъветиСБА в медиитеПозицииТехнологииТест драйвАвтомобилиПътуванеПоследни публикации
Властите в Босна и Херцеговина въведоха нови глоби и наказания за определени нарушения на пътя.
До 2026 г. електрическите тротинетки (индивидуални електрически превозни средства – ИЕПС) окончателно излязоха от графата на „екзотичните играчки“ и се превърнаха в основен стълб на градската мобилност.
В продължение на десетилетия кампаниите за пътна безопасност бяха фокусирани върху два основни стълба: превишената скорост и шофирането под влияние на алкохол или наркотици.